Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Brud

Czy uważasz się za osobę szczęśliwą i spełnioną w życiu? Posiadasz wymarzoną pracę, bezpieczeństwo finansowe oraz szczęśliwą rodzinę? A może pod doskonale wykreowaną maską codzienności ukrywasz swoje małe brudy? W codziennym życiu często zdarza nam się narzekać na wszystko co nas otacza, począwszy od braku pieniędzy, nudnego filmu skończywszy na pracy czy nieudanym związku. Niezależnie od pochodzenia czy statusu społecznego, każdy z nas posiada swoje tajemnice, które skrywa przed resztą świata. Za pozornie idealnym obrazem człowieka może chować się wiele zaskakujących sekretów.

Relu pracuje w Warszawie jako ceniony adwokat, do jego kancelarii zgłaszają się osoby nie tylko potrzebujące pomocy prawnej, ale także i ludzie zdemoralizowani, którzy poprzez rozmowę z bohaterem poszukują swoistego oczyszczenia. Jedną z nich stanowi multimilioner Janusz, który regularnie odwiedza swojego prawnika aby ukoić swoje sumienie. Relu nie należy do osób towarzyskich, zazwyczaj stroni od tłumów, ceni swoje odosobnienie. Można wręcz stwierdzić, że nie przepada za ludźmi tak bardzo, jak oni nie przepadają za swoim brudnym sumieniem, godzi się jednak na wszystkie rozmowy, które okrasza sporą ilością alkoholu.

Książka została napisana w lekkim, humorystycznym stylu, trafnie ukazuje jednak brutalność i obłudę współczesnego świata. Autor nie szczędzi w niej ostrych słów i bezpośrednich opinii na temat otaczającej nas rzeczywistości, z pewnością nie jest więc to tytuł przeznaczony dla każdego czytelnika.

Piotr C. jest autorem dwóch tytułów: "Pokolenie Ikea" oraz sequelu "Pokolenie Ikea. Kobiety" które rozeszły się w ponad 120 tys. nakładzie. Jego twórczość wzbudza spore kontrowersje wśród społeczeństwa, od niesmaku aż po zachwyt. Powyższa książka pomimo, że przesiąknięta ironią i czarnym humorem, skłania czytelników do refleksji nad tym, co ważne w życiu. Autor pragnie zachować swoją anonimowość, Piotr. C. to tylko artystyczny pseudonim pisarza. On sam ma 37 lat i prowadzi spokojne życie w Warszawie.

 

To książka o samotności.
O czymś, co może jest miłością.
I o strachu przed śmiercią.