Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Filozofia dla zabieganych

"Filozofia dla zabieganych" zachęci Cię do licznych rozmyślań i refleksji. Poznaj idee największych myślicieli od starożytności po współczesność i nie bój się poruszyć najważniejszych kwestii życiowych.

Publikacja "Filozofia dla zabieganych" jest zbiorem licznych minirozdziałów z ilustrowanymi piktogramami. Książka obejmuje niezwykle szeroki, niemal abstrakcyjny wachlarz rozmaitych tematów. Każdy z nich poszerza horyzonty, daje do myślenia, inspiruje, a także potrafi rozbawić do łez.

W książce poruszone zostały kwestie życia codziennego, które często zaprzątają myśli ludzi. Nie brakuje również bardziej specyficznych rozważań. Te z pewnością mogą zaskoczyć. Dlaczego ludzie lubią oglądać horrory? Dlaczego przyjemność jest lepsza od bólu? Czy warto postawić na istnienie Boga? Kiedy kaczka nie jest kaczką? To tylko nieliczne z pytań, na które autor udzielił intrygujących odpowiedzi! Wśród zagadnień poruszonych w książce znajduje się również strategia wygrywania gier planszowych Sun Zi, poglądy de Beauvoir wierzącej, że instynkt macierzyński jest mitem czy przemyślenia Freuda na temat ludzkiego popędu śmierci. A to zaledwie początek fascynujących rozważań.


O autorze

Jonny Thomson jest autorem oryginalnych, humorystycznych i niezwykle wciągających książek filozoficznych. W swoich publikacjach ukazuje rozmaite zagadnienia z życia codziennego, a także bardziej abstrakcyjne - takie jak kosmici Fermiego czy zasady robotyki Asimova. "Filozofia dla zabieganych" jest pierwszą książką autora, która została przełożona na język polski.