Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Pobierz aplikację mobilną Ariadny! 🥳
Pobierz aplikację, aby dostawać powiadomienia o nowych ankietach bezpośrednio na swój telefon.

Jak mówić żeby dzieci nas słuchały

Być może zawsze marzyłeś/aś o byciu takim "fajnym", wyrozumiałym i wesołym rodzicem, któremu dziecko ufa, i do którego ma szacunek? Być może rzeczywistość okazała się inna, a bycie rodzicem stało się najtrudniejszą pracą, jaką przyszło ci kiedykolwiek wykonywać? Być może jeszcze nie wszystko stracone, możesz się zmienić i poprawić relacje ze swoimi dziećmi... Przeczytaj bestselerowy poradnik, który od kilkunastu lat jest ostatnią deską ratunku dla rodziców, którzy nie wiedzą, w jaki sposób budować pozytywne relacje z dziećmi.

Zderzenie z trudami rodzicielstwa bywa źródłem frustracji, lęków, a nawet depresji. Zostanie mamą i tatą nie jest trudne, ale już zostanie dobrymi rodzicami, to większa filozofia. Adele Faber i Elaine Mazlish, zauważyły, że większość rodziców boryka się z podobnymi problemami: brak posłuszeństwa dzieci, brak zrozumienia i przełamania różnic pokoleniowych. Sekretem rozwiązania tych problemów jest stawienie im czoła. Rodzice zamiast walczyć ze swoimi dziećmi, powinni budować z nimi więź i dążyć do komunikacji. Autorki, odnosząc się do licznych przykładów, przedstawiają, w jaki sposób " mówić, żeby dzieci nas słuchały i jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły".

Jest to prawdopodobnie najważniejsza książka o wychowywaniu dzieci, obowiązkowa pozycja dla każdego rodzica, który czasem ma dość i nie wie, skąd wynikają jego porażki wychowawcze. Nie jest to zwykły poradnik, ale prawdziwa skarbnica naukowej wiedzy w zakresie pedagogiki i komunikacji w relacjach rodzinnych. Największą zaletą książki jest przejrzysta, atrakcyjna forma i prosty język. Nie znajdziesz tu naukowych wywodów, ale praktyczne porady i przykłady z życia wzięte. Przekonasz się, że dzieci można wychowywać bez kłótni, nieustannej walki i krzyków.