Nieustraszony pogromca potworów podąża tropem przeznaczonej mu dziewczynki. W świecie targanym krwawą wojną nie jest mu dane zachować neutralność.
Oto "Chrzest ognia" - kolejna odsłona kultowej sagi o Geralcie z Rivii!
"Wiedźmin. Tom 5. Chrzest ognia" to kontynuacja losów tytułowego zabójcy wampirów, kikimor i innych stworzeń czyhających na ludzkie życia. W tej części Geralt z Rivii wraz z Jaskrem nadal podąża tropem Ciri - magicznie uzdolnionej dziewczynki, z którą związany jest przeznaczeniem. Opuszcza zamieszkany przez driady las Brokilon i tworzy nietypową grupę z osób skorych do udzielenia mu pomocy. Trafiają do niej łuczniczka Milva, zdrajca Cahir oraz tajemniczy cyrulik Regis.
Tymczasem Nilfgard zrywa rozejm z Temerią. Maszerujące wojska skutecznie utrudniają wędrówkę wiedźmina, który wraz z towarzyszami zmuszony zostaje do zmiany trasy. Wojna ma także inne, daleko idące konsekwencje. Może doprowadzić do sojuszu czarodziejek, które nie zamierzają biernie przyglądać się wszystkim wydarzeniom. Wśród nich znajdzie się Yennefer z Vengerbergu - ukochana Geralta oraz przyszywana matka Ciri. Nastał trudny czas dla Geralta z Rivii, który być może po raz kolejny będzie musiał zapomnieć o swojej neutralności i opowiedzieć się po jednej ze stron.
Okładka tego wydania pokazuje postać barda Jaskra. Jego wygląd oparty został na tym, który zaprezentowało studio deweloperskie CD Projekt RED w grze wideo "Wiedźmin 3: Dziki Gon" z 2015 roku. Powieść łączą z produkcją ci sami bohaterowie, jednak opowiadają one inne historie.
O autorze
Andrzej Sapkowski jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem fantasy, który znany jest nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Popularność przyniosła mu saga o wiedźminie, która doczekała się adaptacji filmowych, serialowych oraz cyklu gier. Sam autor za swoje największe dzieło uważa "Trylogię husycką". W jej skład wchodzą powieści "Narrenturm", "Boży bojownicy" i "Lux perpetua". Jest to seria fantastyczno-historyczna, w której obok fikcyjnych postaci pojawiają się również prawdziwi bohaterowie, jak Jan Gutenberg czy Zawisza Czarny.