Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Wiedźmin. Tom 8. Sezon burz

Pełna akcji powieść polskiego mistrza pióra, Andrzeja Sapkowskiego. Zobacz, jakie przygody tym razem czekają dzielnego Geralta z Rivii, który nie cofnie się przed niczym.

"Sezon burz" to kolejna część przygód Geralta z Rivii. Choć słowo "kolejna" może tu być mylące, bo nie jest ona kontynuacją sagi. Wydarzenia w niej opisane są chronologicznie wcześniejsze, niż te z poprzednich tomów cyklu o Wiedźminie. "Sezon burz" jest właściwie oddzielną opowieścią, opartą na uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego, spotykamy w nim jednakże postaci z innych tomów sagi, jak na przykład barda i poetę Jaskra czy czarodziejkę, ukochaną Wiedźmina, Yennefer.

Nietypowo dla Andrzeja Sapkowskiego, akcja powieści toczy się z początku jednowątkowo, jednak z czasem wydarzenia się zagęszczają. Geralt zostaje wysłany na misję do Rissbergu. Po stoczeniu morderczej walki z drapieżnikiem Arachnomorfem i zabiciu bestii, udaje się do miasta Kerack, chcąc się najeść do syta i odpocząć. By wejść do grodu, musi zdeponować swoje miecze w kordegardzie. Następnie wdaje się w bójkę ze strażniczkami miasta Kerack i zostaje aresztowany. Dzięki tajemniczemu darczyńcy czeka, co prawda na wyrok na wolności, jednakże okazuje się, że ktoś ukradł jego miecze. Na domiar złego kochliwy Wiedźmin wdaje się w romans z rudowłosą czarodziejką Koral, która oczywiście wykorzystuje go do własnych celów.

"Sezon burz", podobnie jak poprzednie części przygód Geralta z Rivii, napisany jest charakterystycznym dla Andrzeja Sapkowskiego językiem. Autor wykazuje się ogromnym poczuciem humoru, z lubością stosuje archaizmy, a jego wyobraźnia zdaje się nie być niczym ograniczona. Jednakże, choć jest to powieść nie stanowiąca kontynuacji wydarzeń z poprzednich części sagi, to warto poznać inne przygody Wiedźmina przed lekturą "Sezonu burz".


O autorze

Andrzej Sapkowski to urodzony w 1948 roku w Łodzi polski pisarz fantasy, twórca postaci Wiedźmina. Karierę rozpoczynał jako tłumacz. Jego literacki debiut stanowiło opowiadanie "Wiedźmin", opublikowane w grudniu 1996 roku w miesięczniku "Fantastyka". Jest autorem zarówno zbiorów opowiadań: "Wiedźmin", "Ostatnie życzenie", "Miecz przeznaczenia" czy "Coś się kończy, coś się zaczyna", jak i powieści: Sagi o Wiedźminie ("Krew elfów", "Czas pogardy", "Chrzest ognia", "Wieża Jaskółki" i "Pani Jeziora"), Trylogii husyckiej ("Narrenturm", "Boży bojownicy", "Lux perpetua"), powieści "Żmija", a także innych książek, np. "Świat króla Artura. Maladie" czy "Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini".