Pełna akcji powieść polskiego mistrza pióra, Andrzeja Sapkowskiego. Zobacz, jakie przygody tym razem czekają dzielnego Geralta z Rivii, który nie cofnie się przed niczym.
"Sezon burz" to kolejna część przygód Geralta z Rivii. Choć słowo "kolejna" może tu być mylące, bo nie jest ona kontynuacją sagi. Wydarzenia w niej opisane są chronologicznie wcześniejsze, niż te z poprzednich tomów cyklu o Wiedźminie. "Sezon burz" jest właściwie oddzielną opowieścią, opartą na uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego, spotykamy w nim jednakże postaci z innych tomów sagi, jak na przykład barda i poetę Jaskra czy czarodziejkę, ukochaną Wiedźmina, Yennefer.
Nietypowo dla Andrzeja Sapkowskiego, akcja powieści toczy się z początku jednowątkowo, jednak z czasem wydarzenia się zagęszczają. Geralt zostaje wysłany na misję do Rissbergu. Po stoczeniu morderczej walki z drapieżnikiem Arachnomorfem i zabiciu bestii, udaje się do miasta Kerack, chcąc się najeść do syta i odpocząć. By wejść do grodu, musi zdeponować swoje miecze w kordegardzie. Następnie wdaje się w bójkę ze strażniczkami miasta Kerack i zostaje aresztowany. Dzięki tajemniczemu darczyńcy czeka, co prawda na wyrok na wolności, jednakże okazuje się, że ktoś ukradł jego miecze. Na domiar złego kochliwy Wiedźmin wdaje się w romans z rudowłosą czarodziejką Koral, która oczywiście wykorzystuje go do własnych celów.
"Sezon burz", podobnie jak poprzednie części przygód Geralta z Rivii, napisany jest charakterystycznym dla Andrzeja Sapkowskiego językiem. Autor wykazuje się ogromnym poczuciem humoru, z lubością stosuje archaizmy, a jego wyobraźnia zdaje się nie być niczym ograniczona. Jednakże, choć jest to powieść nie stanowiąca kontynuacji wydarzeń z poprzednich części sagi, to warto poznać inne przygody Wiedźmina przed lekturą "Sezonu burz".
O autorze
Andrzej Sapkowski to urodzony w 1948 roku w Łodzi polski pisarz fantasy, twórca postaci Wiedźmina. Karierę rozpoczynał jako tłumacz. Jego literacki debiut stanowiło opowiadanie "Wiedźmin", opublikowane w grudniu 1996 roku w miesięczniku "Fantastyka". Jest autorem zarówno zbiorów opowiadań: "Wiedźmin", "Ostatnie życzenie", "Miecz przeznaczenia" czy "Coś się kończy, coś się zaczyna", jak i powieści: Sagi o Wiedźminie ("Krew elfów", "Czas pogardy", "Chrzest ognia", "Wieża Jaskółki" i "Pani Jeziora"), Trylogii husyckiej ("Narrenturm", "Boży bojownicy", "Lux perpetua"), powieści "Żmija", a także innych książek, np. "Świat króla Artura. Maladie" czy "Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini".