Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Koronawirus w Polsce. 23 proc. Polaków nie wychodzi z domu

2020-03-27

Koronawirus znacząco wpłynął na życie Polaków. Prawie każdy wie o wprowadzeniu stanu epidemii, a część z nas nie rusza się z domu od niemal dwóch tygodni. Pytamy Polaków, z czego musieli zrezygnować z powodu epidemii.

Z powodu koronawirusa 23 proc. Polaków nie rusza się z domu. Ta grupa deklaruje, że od 14 marca nie opuszczała domu z powodu wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Później przekształcono go w stan epidemii. Co ciekawe, największą ostrożność zachowują najmłodsi badani. Aż 28 proc. respondentów w wieku od 18 do 24 lat nie opuszcza swoich czterech ścian.
Koronawirus. Co zmusza nas do wychodzenia z domu?77 proc. badanych nie poddało się się samoizolacji. Większość z nich opuszcza cztery ściany, żeby zrobić zakupy (76 proc.). Mniejszy procent badanych wychodzi do pracy (43 proc.), a 33 proc. respondentów korzysta ze spacerów na świeżym powietrzu.

 

Mało kto ryzykuje, umawiając się ze znajomymi. Spotkania w gronie przyjaciół lub imprezy w ich domach, albo na świeżym powietrzu deklaruje w sumie 10 proc. badanych. Małą popularnością w czasie epidemii cieszy się również bieganie lub inne sporty wymagające opuszczenia domu.Zdecydowana większość Polaków unika większych zgromadzeń. Zaledwie 16 proc. badanych od czasu wprowadzenia stanu zagrożenia znalazło się w liczniejszej grupie ludzi. Ponad połowa (56 proc.) z nich była wtedy na zakupach, a 48 procent - w pracy. Spacer w większej grupie lub imprezę zaryzykowało odpowiednio: 7 i 5 proc. respondentów.

 

 


Nota metodologiczna: Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1055 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 20 - 23 marca 2020 roku.

Udostępnij artykuł: