Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Pobierz aplikację mobilną Ariadny! 🥳
Pobierz aplikację, aby dostawać powiadomienia o nowych ankietach bezpośrednio na swój telefon.

Sondaż: Czy "Polityka" Patryka Vegi to atak na PiS?

2019-09-07

Sondaż WP.pl

"Polityka" Patryka Vegi rozpętała medialną burzę jeszcze przed premierą. Za nami pierwsze seanse, pierwsze opinie. Niektórzy uważają, że produkcja jest satyrą na partię rządzącą i ma zadziałać na jej niekorzyść. Sprawdziliśmy, co sądzą na ten temat Polacy.

 

Wbrew wszelkim przeciwnościom "Polityka" trafiła do kin. Natychmiast posypały się komentarze, że jest to film antypisowski, który wyśmiewa partię rządzącą, a wszystko po to, by zawczasu zadbać o wynik wyborów. Czy faktycznie?

 

Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna zadał Polakom pytanie: "Czy według Ciebie film 'Polityka' ma na celu atak na PiS i Jarosława Kaczyńskiego?". Wyniki nie są zaskakujące, jeśli weźmie się pod uwagę opcję polityczną, której zwolennikami byli badani.38 proc. odpowiadających na pytanie Ariadny stwierdziło, że nie, "Polityka" nie atakuje PiS-u (w tym 11 proc. - zdecydowanie nie, 27 proc. - raczej nie). Przeciwnego zdania było 24 proc. badanych (17 proc. - raczej tak, 7 proc. - zdecydowanie tak). 38 proc. osób stwierdziła, że trudno jest im odpowiedzieć.Spośród osób, które uważają, że film Vegi nie atakuje Kaczyńskiego, 19 proc. to wyborcy PiS-u, a 49 proc. wyborcy Platformy Obywatelskiej. Z kolei wśród badanych, którzy widzą w produkcji atak na PiS, 29 proc. to zwolennicy partii rządzącej, zaś 28 proc. PO. Tu więc wyniki są bardzo zbliżone - podobna liczba politycznych oponentów w tej jednej kwestii się ze sobą zgadza.

 

————————————————————————————

Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP.pl na panelu Ariadna w dniach 30 sierpnia - 2 września 2019 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1043). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

 

Udostępnij artykuł: