Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Wiemy, co trafi na wigilijne stoły. Co trzeci Polak nadal wybiera żywego karpia.

2018-12-19

Sondaż dla o2.pl

Nie do wszystkich trafiają apele obrońców praw zwierząt i celebrytów, którzy już od lat nawołują do zakazu sprzedaży żywych ryb. Nie pomaga nawet decyzja kilku z największych sieci handlowych, które postanowiły, że żywego karpia sprzedawać nie będą. Aż co trzeci Polak deklaruje, że zakupi go właśnie w tej formie.

 

Prawie co drugi Polak chciałby wprowadzenia zakazu sprzedaży żywych ryb. Zdania w tym temacie są jednak podzielone. Jak wynika z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla o2.pl, co piąta osoba nie ma na ten temat zdania, a aż co trzecia jest przeciwna takiemu pomysłowi.

 

Większość nie planuje kupić żywego karpia. Być może za sprawą wielu akcji, w które zaangażowały się m.in. Maja Ostaszewska i Kinga Rusin, albo przez wzgląd na wygodę, aż 63 proc. badanych nie kupi na Wigilię żywego karpia. Na tę formę zdecyduje się jednak co trzeci Polak.

 

Badanie przeprowadzone dla o2.pl na panelu Ariadna w dniach 7-10 grudnia 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1050). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.

Udostępnij artykuł: