Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję
Faust

Faust

Johann Wolfgang von Goethe


Zrozpaczony i przygnębiony życiem uczony, doktor Faust nie ma pojęcia, że stał się przedmiotem zakładu zawartego między Bogiem a szatanem. Mefistofeles pragnie udowodnić Stwórcy, jak marna jest ludzka wiara i szlachetność. Proponuje Faustowi podpisanie paktu. W zamian za dusze uczonego oferuje mu poznanie tajemnicy istnienia.

"Faust" to bez wątpienia najwybitniejsze dzieło Johanna Wolfganga Goethego, a zarazem czołowe osiągnięcie romantycznego dramatu. Powstawał (choć z przerwami) przez ponad sześćdziesiąt lat, od roku 1773 do 1832 i wydany został w całości dopiero po śmierci autora. To dzieło niezwykle obszerne, dlatego na deskach teatrów grywana jest zazwyczaj jedynie pierwsza część "Fausta" i to w znacznych skrótach. Przewodni temat, a więc zakład Boga z Mefistofelesem o duszę tytułowego bohatera na zawsze już zadomowił się w kulturze.

Musisz się zalogować, aby pobrać ebooka