Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję
Don Kichot z La Manchy

Don Kichot z La Manchy

Miguel de Cervantes Saavedra


 Niezwykłe przygody błędnego rycerza są inspiracją dla wielu współczesnych dzieł i nieustannie pobudzają wyobraźnię czytelników. Wyrusz w magiczną podróż z Don Kichotem i jego nieustraszonym giermkiem!

Don Kichot zawsze czytał wiele książek o przygodach rycerzy. W życiu kierował się honorem i etosem i tego samego wymagał od innych. Kiedy spokojne życie już mu nie wystarczało, postanowił zostać błędnym rycerzem i bezinteresownie ratować świat przed wszelkim złem.

Najważniejsze są przygotowania. Każdy wie, że prawdziwy rycerz musi walczyć dla swej wybranki. Don Kichot postanawia uczynić ten zaszczyt uroczej niewieście, którą nazwał Dulcyneą. A kim byłby błędny rycerz bez swojego wiernego giermka? Zapewne nikim. Na szczęście Sancho Pansa zgadza się wyruszyć w niebezpieczną podróż u boku swego nowego pana? głównie wiedziony ciekawością.

Tak przygotowani ruszają w wyprawę, podczas której będą polować na wielkoludy, odczarowywać gospodę, wdawać się w bójki i honorowe pojedynki, a także walczyć z wiatrakami. Tej przygody nie sposób będzie zapomnieć! Tylko czy słodka Dulcynea doceni te starania?

Musisz się zalogować, aby pobrać ebooka