Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Poznaj historię najsłynniejszego czarodzieja wszech czasów! To opowieść dla małych i dużych, która porwała już miliony czytelników z całego świata.

Ty również daj się oczarować pierwszemu tomowi słynnej serii o Harrym Potterze. Już teraz sięgnij po książkę "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" J.K. Rowling.

Harry Potter jest sierotą wychowywanym przez wujostwo, które nie darzy go szczególną sympatią. Ciotka z wujem są zapatrzeni w swojego syna, który chętnie dokucza niechcianemu kuzynowi. Chłopiec stara się jak najmniej wchodzić swoim opiekunom w drogę. Z pozoru niczym się nie wyróżnia. Niczym poza nietypową blizną w kształcie błyskawicy na czole.

W życiu Harry'ego zaczynają pojawiać się niemożliwe do wytłumaczenia zjawiska, przez co chłopiec staje się coraz bardziej zagubiony. Wszystko staje na głowie w dniu jego 11 urodzin, kiedy tajemnica jego pochodzenia w końcu wychodzi na jaw, a ON sam dostaje wyjątkowy list, którego nigdy nie spodziewał się otrzymać.

J.K. Rowling to autorka bestsellerowej serii książek o przygodach Harry'ego Pottera - młodego czarodzieja, który musi zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami i ukrywanymi przez lata tajemnicami. Nim powieść J.K. Rowling ujrzała w końcu światło dzienne, została odrzucona przez różnych wydawców aż kilkanaście razy.

Ostatecznie "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" stał się jedną z najpopularniejszych powieści młodzieżowych, która doczekała się równie popularnych i lubianych ekranizacji. Dla fanów serii powstała specjalna strona internetowa, na której udziela się również autorka.