Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Pobierz aplikację mobilną Ariadny! 🥳
Pobierz aplikację, aby dostawać powiadomienia o nowych ankietach bezpośrednio na swój telefon.

Mądre bajki. Pozytywne myślenie

Jeżeli chcesz wytłumaczyć swojemu dziecku, czym jest miłość, dlaczego nauka jest ważna lub upewnić się, że nie oddali się z nieznajomym, sięgnij po "Mądre bajki. Pozytywne myślenie".

Historie przedstawione w książce mają być pretekstem do rozmowy na ważne tematy, istotne z punktu widzenia zarówno młodego Czytelnika, jak i jego rodzica. Bajki o zasadach bezpieczeństwa i ograniczonym zaufaniu wobec obcych osób skłaniają do późniejszego omówienia ich z dzieckiem.

Mimo że temat jest poważny, autorka przedstawia go bardzo przystępnie, nie strasząc i nie wywołując niepotrzebnych lęków. Podsuwa też pozytywne rozwiązania w trudnych dla dzieci sytuacjach społecznych, dotyczących przyjaźni, wybaczania innym czy szanowania ich pracy. Nie zabrakło też tematów odnoszących się do dbania o środowisko i opieki nad zwierzętami, a co za tym idzie - odpowiedzialności.

"Mądre bajki" poruszają kwestie różnych problemów, a czasem nawet zagrożeń, ale robią to w pozytywny sposób, pokazując dzieciom, co w życiu jest ważne i jakimi wartościami należy się kierować. Dzięki temu, że przygody są przeżywane przez zwierzęta i dzieci, małym Czytelnikom łatwiej jest się z nimi utożsamić.

W tej serii wydawnictwa Greg pojawiły się:

- "Inspirujące bajki";
- "Mądre bajki";
- "Najpiękniejsze zwierzęta świata";
- "Najgroźniejsze zwierzęta świata";
- "Nasze polskie rymowanki";
- "Poznaję Polskę".