Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Mądre bajki. Pozytywne myślenie

Jeżeli chcesz wytłumaczyć swojemu dziecku, czym jest miłość, dlaczego nauka jest ważna lub upewnić się, że nie oddali się z nieznajomym, sięgnij po "Mądre bajki. Pozytywne myślenie".

Historie przedstawione w książce mają być pretekstem do rozmowy na ważne tematy, istotne z punktu widzenia zarówno młodego Czytelnika, jak i jego rodzica. Bajki o zasadach bezpieczeństwa i ograniczonym zaufaniu wobec obcych osób skłaniają do późniejszego omówienia ich z dzieckiem.

Mimo że temat jest poważny, autorka przedstawia go bardzo przystępnie, nie strasząc i nie wywołując niepotrzebnych lęków. Podsuwa też pozytywne rozwiązania w trudnych dla dzieci sytuacjach społecznych, dotyczących przyjaźni, wybaczania innym czy szanowania ich pracy. Nie zabrakło też tematów odnoszących się do dbania o środowisko i opieki nad zwierzętami, a co za tym idzie - odpowiedzialności.

"Mądre bajki" poruszają kwestie różnych problemów, a czasem nawet zagrożeń, ale robią to w pozytywny sposób, pokazując dzieciom, co w życiu jest ważne i jakimi wartościami należy się kierować. Dzięki temu, że przygody są przeżywane przez zwierzęta i dzieci, małym Czytelnikom łatwiej jest się z nimi utożsamić.

W tej serii wydawnictwa Greg pojawiły się:

- "Inspirujące bajki";
- "Mądre bajki";
- "Najpiękniejsze zwierzęta świata";
- "Najgroźniejsze zwierzęta świata";
- "Nasze polskie rymowanki";
- "Poznaję Polskę".