Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Muminki. Zebrane. Część 1. Tom 1-5

Urocze, białe stworki i ich przyjaciół kochają nie tylko dzieci, lecz także dorośli na całym świecie. Historie o Muminkach to ponadczasowe opowieści uwielbiane przez czytelników w każdym wieku.

Z okazji stulecia wydawnictwa Nasza Księgarnia zebrano dziewięć książek Tove Jansson w dwóch eleganckich tomach z niepowtarzalnymi okładkami ozdobionymi ilustracjami autorki.

Azylem Muminka i jego przyjaciół jest dom, w którym unoszą się zapachy potraw gotowanych przez Mamę. Zawsze można tam liczyć na ciekawe opowieści i pomysły Tatusia. Miejsce to jest centrum historii o Muminkach, przepełnione ciepłem, miłością i poczuciem bezpieczeństwa. Mama Muminka ze swoją nieodłączną i niezawodną torebką znajdzie rozwiązanie każdej, nawet najbardziej kryzysowej, sytuacji.

Wszyscy bohaterowie uczą cierpliwości, okazywania wrażliwości i niesienia pomocy innym. Są niezwykle pouczającą lekturą odpowiednią dla dzieci i dorosłych. Każda postać, nawet budząca grozę Buka, zmusza czytelnika do głębszych refleksji.

"Muminki. Zebrane. Tom 1" zawiera następujące części: "Małe trolle i duża powódź", "Kometa nad Doliną Muminków", "W Dolinie Muminków", "Pamiętniki Tatusia Muminka" i "Lato Muminków". Ta specjalna edycja o przygodach rodziny Muminków i ich przyjaciół będzie doskonałym prezentem nie tylko dla dziecka.


O autorce

Tove Jansson już jako dziecko zadziwiała swym niezwykłym talentem. Zadebiutowała w wieku czternastu lat jako graficzka prasowa. Oprócz pisarstwa przez całe życie zajmowała się malarstwem, ilustracją oraz tworzeniem komiksów. Na świecie znana jest głównie jako autorka serii o uroczych Muminkach, jednak pisała też książki skierowane wyłącznie do dorosłego odbiorcy.