Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Muminki. Zebrane. Część 2. Tom 6-9

Muminki od lat bawią zarówno dzieci, jak i dorosłych. Książkowe przygody i telewizyjne bajki z ich udziałem czytały i oglądały całe pokolenia.

Dzięki książce "Muminki zebrane. Tom 2" można przenieść się do doliny tych przyjaznych stworzonek i przeżyć wspaniałe chwile!

Ten fantastyczny zbiór ukazał się z okazji stulecia wydawnictwa "Nasza Księgarnia" i zawiera cztery pozycje z niezapomnianego cyklu o Muminkach. Jakie tytuły się w nim znajdują? Tym razem są to części od szóstej do dziewiątej - wieńczącej całą muminkową serię:

"Zima Muminków", czyli opowieść o porze roku wypełnionej śniegiem i mrozem. To właśnie w tym okresie obudził się Muminek i nie mógł ponownie zasnąć. Kiedy wszyscy smacznie spali, ON musiał nauczyć się radzić sobie sam i poznać reguły, którymi rządzi się zima.

"Opowiadania z Doliny Muminków" to dziewięć krótszych historii, które zebrano razem i wydano w jednej książce.

"Tatuś Muminka i morze" jest opowieścią o Latarniku, morzu i samotności. To w niej dzięki odwadze małego Muminka u przerażającej Buki dokonuje się przemiana. Ta część zdradza, jak do tego doszło.

"Dolina Muminków w listopadzie" - w tej odsłonie Muminki są przywoływane we wspomnieniach i historyjkach opowiadanych przez osoby postronne, które mieli okazję odwiedzić ich dom.

Warto sięgnąć również po pierwszy tom zawierający pięć najwcześniej wydanych książek o Muminkach. Dzięki temu można mieć na półce całą muminkową kolekcję!


O autorce

Autorką wszystkich powieści o Muminkach jest Tove Jansson - fińska pisarka, rysowniczka komiksowa, malarka, ilustratorka. Do innych jej książek należą: "Kamienne pole", "Córka rzeźbiarza" czy "Wiadomość".