Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Wiedźmin. Tom 2. Miecz przeznaczenia

Drugi z kolei tom popularnej serii o Wiedźminie, pogromcy potworów, który nie cofnie się przed niczym. Jaka przygoda spotka go tym razem?

Geralt nie ma łatwego życia, mimo że jest doskonale wyćwiczony w tym, co robi i posiada niezaprzeczalny talent. Tym razem przedstawia Czytelnikowi swoją złotą zasadę: nie zabija smoków, ponieważ to gatunek, który jest zagrożony wymarciem. Zgodnie z kodeksem, dozwolone jest jedynie usuwanie latawców, oszluzgów oraz widłogonów. Tym razem jednak powinien chyba zrobić wyjątek.

Pewien wyjątkowo irytujący smok daje się we znaki społeczności i niejeden człowiek z całego serca życzy mu śmierci. Właśnie dlatego grupa smokobójców wyrusza, by się z nim rozprawić. Oprócz Geralta, jest wśród nich Yennefer, Rębacze z Crinfrid oraz Eyck z Denesle. Z tym konkretnym gadem nie pójdzie im jednak wcale tak łatwo.

Andrzej Sapkowski to polski pisarz zajmujący się tworzeniem literatury fantasy. Cały świat zna go z popularnej serii o Wiedźminie. Przyszedł na świat w Łodzi w 1948 roku. Jego książki są tłumaczone na wiele języków obcych. Z początku zajmował się tłumaczeniami, a dopiero później rozpoczął pisanie opowiadań o Wiedźminie. Jest laureatem bardzo wielu nagród, w tym chociażby pięciokrotnej Nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz kilkukrotnym zdobywcą tytułu Twórca Roku, który przyznaje Śląski Klub Fantastyki. Jest znany także szerszej publiczności, o czym świadczy międzynarodowa nagroda World Fantasy Award w kategorii "Osiągnięcie życia" w roku 2016.