Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Sondaż: Co irytuje Polaków w autobusach?

2018-12-04

Sondaż dla o2.pl

Odór potu, tłok, opóźnienia czy głośne rozmowy przez telefon - to tylko niektóre ze złych skojarzeń, jakie mamy myśląc o podróżowaniu autobusem lub tramwajem. Okazuje się, że podobnie myślą o tym Polacy, którzy opowiedzieli o tym w badaniu na panelu Ariadna przeprowadzonym dla o2.pl.

 

Tylko 14 proc. nie odczuwa problemów w czasie jazdy komunikacją miejską. Cała reszta ma długą listę rzeczy, która może przeszkadzać. Aż 38 proc. przyznało w badaniu dla o2.pl, że najgorszy w autobusach i tramwajach jest tłok. Na drugim miejscu znalazły się brzydkie zapachy, które są zmorą dla co trzeciego Polaka.

 

Przynajmniej "od czasu do czasu" z komunikacji miejskiej korzysta niemal 75 proc. Polaków. Tylko co czwarty przyznaje, że przemieszcza się w zupełnie inny sposób.

Badanie przeprowadzone dla o2.pl na panelu Ariadna w dniach 23 –26 listopada 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1052). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.

Udostępnij artykuł: