Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję
Badania polityczne z panelem badawczym Ariadna

Badania polityczne z panelem badawczym Ariadna

2022-08-25

Wiedza na temat poglądów, potrzeb oraz oczekiwań potencjalnych wyborców ma kluczowe znaczenie dla prowadzenia skutecznych kampanii wyborczych oraz późniejszego działania na rzecz konkretnych grup społecznych, wpływającego na ich zadowolenie z poczynań wybranej władzy. Profesjonalne badania polityczne są więc źródłem informacji, które mają kluczowe znaczenie dla aktywności partii i osób kandydujących lub pracujących na ważnych stanowiskach państwowych.

Czym jest badanie polityczne?

Badania polityczne to różnego rodzaju metody badawcze zorientowane na pozyskanie danych na temat potrzeb, wymagań, poglądów, preferencji i problemów osób mających prawo głosu. Bardzo często wykonywane są również badania poparcia dla partii politycznych, na podstawie których można ocenić możliwe wyniki wyborów. Co ważne: niezależnie od swojego celu, badania polityczne powinny być realizowane w oparciu o reprezentatywną grupę respondentów. Tylko w takim przypadku wyniki będą miarodajne.

Dzięki odpowiednio dobranej metodologii badań politycznych zleceniodawcy mogą uzyskać dane, które pomogą w podjęciu właściwych decyzji, zorientowanych na zwiększenie prawdopodobieństwa uzyskania poparcia ze strony wyborców. Zrozumienie potrzeb grup społecznych, do których partia polityczna kieruje swój przekaz umożliwia nie tylko skuteczniejsze opracowanie trafnego programu wyborczego, ale faktyczne wyjście naprzeciw ich oczekiwaniom.

Internetowe badania poparcia partii politycznych: dostęp do rzetelnych danych w krótkim czasie

Politycy lub partie polityczne zlecające badania opinii publicznej lub badania poparcia powinny pamiętać o korzystaniu z oferty doświadczonych, uznanych ośrodków, gwarantujących wysoki poziom usług. Panel badawczy Ariadna to ogólnopolska instytucja, która przeprowadza badania CAWI, czyli badania prowadzone przy pomocy ankiety elektronicznej, którą respondent uzupełnia samodzielnie przez Internet. Brak interakcji z ankieterem sprawia, że osoba odpowiadająca czuje większą anonimowość, co pozytywnie wpływa na jej szczerość. Dodatkowo uczestnikom badania zapewniamy pełną poufność: odpowiedzi z ankiet są analizowane z zachowaniem anonimowości, natomiast otrzymane wyniki prezentujemy wyłącznie w charakterze zestawień statystycznych.

Polityczne badania ankietowe pozwalają na bezproblemowe dotarcie do różnych grup respondentów ze względu na powszechny dostęp do Internetu. Ankiety CAWI panelu Ariadna to trafne pytania przedstawione w przyjaznej formie – respondent może udzielić wymaganych odpowiedzi na urządzeniu mobilnym lub stacjonarnym, bez względu na użytkowane oprogramowanie. Wszyscy ankietowani to rzeczywiste osoby – uczestnicy podlegają dokładnej weryfikacji. Dowodem na rzetelność naszych badań są otrzymywane przez panel Ariadna listy referencyjna oraz współpraca z czołowymi polskimi uczelniami i ośrodkami badawczymi.

Dla naszych klientów realizujemy badania społeczne, badania opinii i rynku, badania marketingowe oraz badania eksperymentalne – wszystko z zachowaniem zasad pracy naukowej. Zapraszamy do kontaktu!

Udostępnij artykuł: