Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Kabalista

"Kabalista" to książka jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy młodego pokolenia - Remigiusza Mroza. Behawiorysta nie uniknie starcia ze swoim najgorszym koszmarem. Jak skończy się ta historia?

Półtora roku po wyjeździe Małgorzaty Rosy do Warszawy szefostwo stacji telewizyjnej chce jej powrotu do rodzinnego miasta. Miałaby stworzyć materiał dotyczący ofiary gwałtu, która nie mogła liczyć na pomoc ze strony opolskiej prokuratury. Prokuratura uznała zeznania dziewczyny za niewiarygodne, więc nie podjęła się szukania sprawcy ani nie wszczęła śledztwa.

Rosa po przyjeździe na miejsce przekonuje się, że w całym Opolu obowiązuje zmowa milczenia. Musi zwrócić się po pomoc do jedynej zaufanej osoby w prokuraturze. Niestety, nowa szefowa odsunęła Gerarda Edlinga na boczny tor, w związku z czym nie może on zapewnić wsparcia. Dziennikarka znajduje je jednak u lokalnego jasnowidza, który już od wielu lat słynie z odnajdywania zaginionych i martwych osób. Zwie się on Kabalistą z Chabrów.