Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Zamień chemię na jedzenie

Ciekawa książka dla osób, które zwracają uwagę na zdrowie swoje i swojej rodziny. Jeżeli czujesz, że twoja dieta nie jest do końca taka, jak powinna, to zapoznaj się z książką autorstwa Julity Bator. 

Autorka podzieliła się swoją wiedzą w zakresie zdrowego odżywiania. Pierwszym krokiem jest wyeliminowanie wszelkich zbędnych i szkodliwych składników obecnych w pożywieniu. Możesz to zrobić czytając etykiety produktów oraz zwracając uwagę na to, co kupujesz. Kolejnym krokiem jest rozsądne planowanie posiłków. Julita przekonuje, że można zdrowo i tanio jeść, wystarczy wiedzieć jakie produkty wybierać i czym się kierować podczas zakupów.

Autorka książki opisuje najpoważniejsze skutki spożywania produktów nafaszerowanych sztucznymi składnikami, polepszaczami smaku, konserwantami czy barwnikami. Są nimi na przykład alergie, niestrawność, złe samopoczucie, a nawet ADHD. W poradniku przedstawiono najgorszych wrogów człowieka, którymi są na przykład chemiczne płatki śniadaniowe lub niezdrowe słodycze. Kuchnia powinna pachnieć naturalnością, być świeża i pożywna. Najlepsze są "smaki dzieciństwa", o których dziś często się zapomina.

Zamień chemię na jedzenie, a od razu poczujesz się lepiej, zdrowiej. W książce znajdziesz 81 przepisów na pyszne, zdrowe posiłki. Dowiesz się jak gotować smacznie nie wydając na to wielkich pieniędzy.