Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Obowiązki domowe. Czego Polacy nie lubią robić najbardziej?

2020-09-21

Wykonywanie obowiązków domowych, takich jak sprzątanie, czy zmywanie naczyń nie należy do najprzyjemniejszej formy spędzania czasu. Postanowiliśmy sprawdzić, których aktywności Polacy nie lubią najbardziej.

Sprzątanie, gotowanie, czy mycie okien to czynności, za którymi wiele osób nie przepada. Są one jednak nieodłącznym elementem codziennego życia. W najnowszym badaniu przeprowadzonym dla o2.pl na panelu Ariadna postanowiliśmy zapytać Polaków, jakiej czynności domowej najbardziej nienawidzą.

 

Z badania wynika, że najbardziej nielubianą aktywnością jest mycie okien. Takiej odpowiedzi udzieliło 33 proc. ankietowanych, w tym 35 proc. kobiet i 32 proc. mężczyzn. Na drugim miejscu znalazło się sprzątanie (18 proc. głosów), a na trzecim zmywanie (13 proc.). Sprzątanie jest bardziej znienawidzone przez panów (24 proc.) niż przez panie (12 proc.). Kobiety częściej wybierały zmywanie naczyń (14 proc.).

 

 

 

Cały artykuł >>>


Nota metodologiczna: Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1095 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 3 - 7 września 2020 roku.

 

Udostępnij artykuł: