Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Podsumowanie: wpływ pandemii na zachowania, postawy i dobrostan Polaków w 2020 roku

2021-02-22

Zapraszamy do zapoznania się z szóstym z naszych raportów z badań psychologicznych nad konsekwencjami koronawirusa w Polsce. Przedstawiamy w nim podsumowanie badania przeprowadzonego w 2020 roku w czterech etapach: od marca do grudnia. Co się przez ten czas zmieniło? Jak wygląda teraz nasze samopoczucie? Jak zmieniało się nasze zachowanie: stosowanie się do zaleceń oraz strategie radzenia sobie ze stresem?

Pandemia trwa już w Polsce niemal rok. Co się przez ten czas zmieniło? Czy dalej w   takim   samym   stopniu   boimy   się   koronawirusa?   Czego   konkretnie   sięobawiamy  i  w  jaki  sposób  obawy  te  zmieniały  się  na  przestrzeni  10  miesięcy, między  marcem  a  grudniem  2020  roku?  Jak  wygląda  teraz  nasze  samopoczucie?  Jak zmieniało  się  nasze  zachowanie:  stosowanie  się  do  zaleceń  oraz  strategie  radzenia sobie ze stresem? 

 

W  raporcie  odpowiemy  na  te  pytania  i  przedstawimy  porównanie  wyników  badania przeprowadzonego czterokrotnie w 2020 roku w: marcu, kwietniu, na przełomie maja i czerwca oraz w grudniu na ogólnopolskiej próbie Polaków.

 

 

Cały artykuł >>>


Nota metodologiczna: Badanie  zostało  zrealizowane  metodą  CAWI  (Computer-Assisted  Web  Interview, tj.  wspomagany  komputerowo  wywiad  online)  na  próbie  ogólnopolskiej  w  schemacie podłużnym,  co  oznacza,  że  czterokrotnie  wracaliśmy  do  tych  samych  uczestników badania. Wyjściowa próba objęła 1098 osób w wieku od 18 roku życia i została dobrana metodą  losowo-kwotową.  Kwoty  zostały  dobrane  według  reprezentacji  Polaków  dla płci,   wieku   i   wielkości   miejsca   zamieszkania.   Badanie   zostało   zrealizowane   na Ogólnopolskim panelu badawczym Ariadna.

Udostępnij artykuł: