Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Sondaż: Do kogo powinien trafić bon turystyczny?

2020-06-07

Bon turystyczny to nowy pomysł rządu, który ma rozruszać rodzimą branżę turystyczną. Choć wciąż nie wiadomo, jak ten program miałby funkcjonować, to respondenci przebadani w panelu Ariadna stawiają sprawę jasno: bon powinien przysługiwać tylko w wyjątkowych sytuacjach.

W procesie wykuwania się pomysłu pojawiają się dodatkowe pytania: jak duży ten bon powinien być? Czy należy wypłacać go każdemu, czy tylko tym rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji? Pod uwagę brane są różne koncepcje. Pierwsza zakłada, że budżet i pracodawca będą zrzucać się odpowiednio 900 zł + 100 zł na bon o wartości 1 tys. zł dla pracownika, którego wynagrodzenie nie przekracza przeciętnej pensji w Polsce (czyli ok. 5,3 tys. zł).

 

A co na to sami obywatele? W końcu to z ich podatków program byłby finansowany. Okazją do zabrania głosu na temat kształtu bonu turystycznego było badanie dla Wirtualnej Polski w panelu Ariadna. Niektóre odpowiedzi mogą zaskakiwać.

 

Cały artykuł >>>


Nota metodologiczna: Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1063 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 29 maja - 2 czerwca 2020 roku.Udostępnij artykuł: