Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Sondaż: mobbingu doświadczył co trzeci Polak.

2018-10-03

Sondaż WP

Prawie 75 procent Polaków badanych w panelu Ariadna uważa, że mobbing w miejscu pracy to bardzo poważny problem. 40 proc. kobiet i 38 proc. mężczyzn zna co najmniej jedną osobę, która go doświadczyła.

 

29 proc. badanych przez Wirtualną Polskę w panelu Ariadna Polaków (w tym 29 proc. kobiet i 27 proc. mężczyzn) doświadczyło w miejscu pracy prześladowań ze strony kolegów, podwładnych lub przełożonych, musiało odejść z pracy ze względu na poniżanie, upokarzanie, dyskredytowanie, izolowanie czy uporczywie rozsiewane plotki lub doświadczyło innego typu prześladowania.
Mobbing to nie pojedyncze przypadki, tylko powszechne zjawisko. Aż 38 proc. badanych przez nas Polaków zna choć jedną osobę, która go doświadczyła.


Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 21-24 września 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1086). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

 

Udostępnij artykuł: