Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Pobierz aplikację mobilną Ariadny! 🥳
Pobierz aplikację, aby dostawać powiadomienia o nowych ankietach bezpośrednio na swój telefon.

Urlop Polak najchętniej spędzi w domu. Ale ma swoje typy na zagranicę

2018-06-22

Sondaż WP

Lato to najlepszy czas na urlopy. Polacy jednak ich nie spędzą na zagranicznych wojażach.

W tym roku lato przyszło nieco wcześniej niż zwykle. Ale najwięcej Polaków i tak weźmie urlop w miesiącach wakacyjnych, kiedy można ten czas spędzić z całą rodziną. Nie wszyscy będą jednak wyjeżdżać.

W sondażu przeprowadzonym na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski 26 proc. Polaków zadeklarowało, że wakacje spędzi w domu. W Polskę ruszy wtedy 22 proc. osób. Za granicę - jedynie 10 proc. Niewiele mniej, bo 8 proc. nie ma zamiaru odpoczywać, tylko będzie pracować.20 proc. Polaków twierdzi, że nie ma jeszcze planu ani pomysłu na ten czas. 4 proc. chce wykorzystać moment na przeprowadzenie remontu.


Nawet jeśli wyjazd zagraniczny nie jest w zasięgu wszystkich, większość z nas wie, który kraj chce odwiedzić. Faworytem Polakow są hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie (16 proc.), Chorwacja (14 proc.) i Grecja ze szczególnym naciskiem na Kretę (13 proc.).


 

Udostępnij artykuł: