Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Badania ankietowe z panelem badawczym Ariadna

2022-07-29 Badania ankietowe z panelem badawczym Ariadna

Szybkie ankiety online to skuteczne narzędzie badania rynku oraz zbierania danych marketingowych na temat produktów i usług. Badanie ankietowe sprawdza się również w przypadku zbierania opinii respondentów na ważne tematy społeczne oraz gospodarcze. Ogólnopolski panel badawczy Ariadna jest uznaną marką specjalizującą się w realizacji profesjonalnych ankiet online – swoimi opiniami dzieli się z nami już ponad 100 000 osób z całej Polski.

Na czym polegają badania ankietowe?

Odpowiadając na pytanie: co to są badania ankietowe, należy zaznaczyć, że cechą charakterystyczną tej techniki badawczej jest pozyskiwanie informacji za pomocą standaryzowanych ankiet, a następnie statystyczna obróbka zebranych danych. Pytania mogą być zamknięte, otwarte lub mieszane, w zależności od charakteru badanego tematu. Badania wykorzystują m.in. ankiety przesyłane pocztą, kwestionariusze prowadzone przez przeszkolonych ankieterów metodą wywiadu bezpośredniego, ankiety telefoniczne oraz ankiety przeznaczone do samodzielnego wypełnienia online.

Jakie są najważniejsze zalety ankiet internetowych?

Badania ankietowe online pozwalają na względnie szybkie przebadanie dużych grup badawczych, również w przypadku respondentów o różnych miejscach zamieszkania. Standaryzowane pytania upraszczają analizę udzielonych przez ankietowanych odpowiedzi, a brak ankieterów może pozytywnie wpływać na otwartość badanych oraz prawdziwość zebranych danych. Internetowe ankiety do samodzielnego zrobienia są ponadto stosunkowo tanią techniką badawczą, umożliwiając znaczące ograniczenie kosztów wysyłki oraz wydatków na usługi ankieterów.

Jednocześnie należy jednak zaznaczyć, że badania ankietowe w Internecie, ze względu na specyfikę swojego działania, wymagają wiedzy i doświadczenia metodologicznego pozwalającego na prawidłowe skonstruowanie pytań oraz umiejętności pozytywnego wpłynięcia na poziom wypełnialności ankiet, dlatego warto skorzystać z usług wyspecjalizowanego ośrodka, którym jest panel badawczy Ariadna. Naszym klientom oferujemy sprawdzone ankiety internetowe, dostosowując charakter pytań oraz próbę respondentów do konkretnego problemu badawczego.

Czy ankiety internetowe są bezpieczne?

Ankiety online są w pełni anonimowe – badania CAWI, które wykonujemy w panelu Ariadna są objęte całkowitą poufnością. Oznacza to, że wszystkie odpowiedzi z ankiet analizujemy zachowując anonimowość, a uzyskane wyniki przedstawiamy w postaci zestawień statystycznych. Wszystkie dane osobowe przetwarzamy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Anonimowe badania ankietowe mają tę zaletę, że zachęcają uczestników do udzielania szczerych odpowiedzi, również na osobiste lub krępujące pytania. Ankiety CAWI świetnie sprawdzają się jako badania rynku przed wprowadzeniem do sprzedaży konkretnego produktu/usługi oraz badanie opinii na temat określonej oferty, komunikacji marki, zjawiska społecznego itp.

Ankiety online za punkty – dodatkowa motywacja dla respondentów

Panel Ariadna oferuje sprawdzone ankiety online o wysokim procencie zwrotu. Nasi respondenci, za wypełnienie ankiety otrzymują punkty. Ich liczba jest uzależniona od poziomu trudności oraz czasu wypełniania kwestionariusza. Zebrane za ankiety punkty można wymienić na nagrody – dla ankietowanych to dodatkowa motywacja, zachęcająca do rzetelnego udzielenia wymaganych odpowiedzi. Dzięki temu nasze badania marketingowe i społeczne zyskują na jakości.

Ankiety za nagrody – bogaty katalog panelu Ariadna

Nagrody za wypełnienie ankiety to m.in. kosmetyki, sprzęt RTV i AGD, akcesoria samochodowego i rowerowe, gry, produkty do kuchni, domu i ogrodu, narzędzia itp. Dostępne w naszej ofercie prezenty za wypełnienie ankiety online różnią się w zależności od liczby posiadanych punktów – aktualną ofertę upominków udostępnia katalog nagród. Ich szeroki asortyment pozwala jednak zdecydować się na wybór gadżetów odpowiadających indywidualnym preferencjom użytkowników. Wszystkie nagrody są dostarczane prosto do domu respondenta, na nasz koszt.

Ankiety internetowe to tani i szybki sposób na przebadanie dużych grup respondentów. Dzięki kwestionariuszom przeznaczonym do samodzielnego wypełnienia jesteśmy w stanie uzyskać wyczerpujące odpowiedzi na wiele różnych tematów. Z naszych usług korzystają media, firmy producenckie oraz uznane ośrodki edukacyjne. Rzetelnie, na czas i zgodnie z rygorami pracy naukowej – tak realizujemy wszystkie zlecenia. Warto nam zaufać!

Udostępnij artykuł: