Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Co piąty gracz (21%) interesuje się e-sportem

2023-05-30

E-sportem interesuje się 21% grających w gry elektroniczne, a dorosła widownia rozgrywek e-sportowych liczy ok. 3-ech milionów dorosłych użytkowników Internetu w Polsce - wynika z badania przeprowadzonego na panelu badawczym Ariadna.

Z badania przeprowadzonego na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie dorosłych użytkowników Internetu wynika, że dwie trzecie z nich (62%) gra w gry elektroniczne, w tym 39% robi to co najmniej 2-3 razy w tygodniu lub częściej.

Sportem elektronicznym interesuje się 14% pełnoletnich Internautów i 21% grających w gry elektroniczne.

Rozgrywki e-sportowe ogląda zdecydowana większość zaineresowanych e-sportem (83%). Zatem, przyjmując że w Polsce mamy ok. 26 milionów dorosłych użytkowników Internetu, można szacować, że z grubsza 3,6 miliona interesuje się e-sportem i ok. 3-ech milionów ogląda rozgrywki e-sportowe.

 


Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone na ogólnopolskim panelu badawczym Ariadna. Próba ogólnopolska losowo-kwotowa N=1042 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Termin realizacji: 29-30kwietnia2023 roku. Metoda: CAWI.

Udostępnij artykuł: