Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Czy Polacy korzystają z pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej?

2023-04-25

Niemal jedna czwarta dorosłych Polaków (22%) kiedykolwiek leczyła się psychiatrycznie lub korzystała z pomocy psychologicznej - wynika z badania na panelu Ariadna.

Badanie wskazuje, że 22% pełnoletnich Polaków przyznaje, że korzystało kiedykolwiek z leczenia u psychiatry lub wsparcia psychologicznego. Częściej są to kobiety  (25%) niż mężczyźni (19%) i znacznie częściej osoby mieszkające w wielkich miastach 35% niż mniejszych miejscowościach, a zwłaszcza na wsiach (16%). Znacznie rzadziej z pomocy klinicznej korzystały osoby będące w związkach małżeńskich (17%) niż single (29%) lub pozostający w związkach nieformalnych (28%).

 

 

 


Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone na ogólnopolskim panelu badawczym Ariadna. Próba ogólnopolska losowo-kwotowa N=1047 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Termin realizacji: marzec 2023 roku. Metoda: CAWI.

Udostępnij artykuł: