Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Pobierz aplikację mobilną Ariadny! 🥳
Pobierz aplikację, aby dostawać powiadomienia o nowych ankietach bezpośrednio na swój telefon.

Kaczyński prezydentem po Dudzie?

2018-02-15

Jeśli PiS wycofa swoje poparcie dla Andrzeja Dudy, kandydatem na prezydenta powinien zostać Mateusz Morawiecki lub Beata Szydło – wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski. Jarosław Kaczyński znalazł się dopiero na trzecim miejscu. Razem z… Wojciechem Cejrowskim.

Zdecydowana większość badanych – 45 proc. – nie ma pojęcia i udzieliła odpowiedzi: „Trudno powiedzieć”. Osoby, które udzieliły bardziej zdecydowanej odpowiedzi podzieliły się prawie po równo. Większość (30 proc.) uważa jednak, że PiS zdecyduje się na innego kandydata, a 25 proc., że rządząca partia ponownie wystawi Andrzeja Dudę.

Jeżeli chodzi o rozkład głosów według elektoratów – zaskakiwać może, że praktycznie tylu samo wyborców Platformy (40 proc.) co PiS-u (41 proc.) uważa, że PiS nie zdecyduje się na innego niż Duda kandydata.

Gdyby PiS ostatecznie zdecydował się jednak na wycofanie poparcia dla Andrzeja Dudy, musiałby postawić na innego kandydata. Kto nim będzie?

Najwięcej osób wybrało urzędującego premiera Mateusza Morawieckiego (15 proc.) oraz byłą premier, Beatę Szydło (10 proc.). Dopiero za nimi uplasował się Jarosław Kaczyński, który ostatnie miejsce na podium dzieli z ekscentrycznym i budzącym spore kontrowersje podróżnikiem, Wojciechem Cejrowskim. Obaj zostali „mianowani” na PiS-owskiego kandydata na prezydenta przez 7 proc. badanych.

Udostępnij artykuł: