Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Na wakacje w góry czy nad morze? Wielu Polaków nie ma tego problemu.

2019-06-12

Sondaż WP.pl

Polacy, jak co roku, ruszą niedługo na wakacje. Dokąd? Który kierunek triumfuje? Otóż, według badanych w panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski, najwięcej Polaków ma zupełnie inny plan, niż chciałyby biura podróży.

 

Nad morze w Polsce, czyli nad nasz piękny Bałtyk, wybiera się 15 proc. ankietowanych. Dobry kierunek, jeśli tylko plaże będą otwarte i będzie się można kąpać – nie ma lepszej ochłody w upalne letnie dni.

 

Trzy proc. mniej – 12 - wyjeżdża za granicę. Chociaż termometry za oknami pokazują, że tropikalny upał przyszedł do nas i nie trzeba nigdzie jeździć, żeby go doświadczyć, to 12 proc. badanych Polaków woli wygrzewać się nad Morzem Egejskim czy Śródziemnym zamiast w rodzinnym mieście czy wsi. Jesteśmy ciepłolubni – tylko 2 proc. badanych planuje pojechać tam, gdzie w wakacje znajdą zamiast upału upragniony chłód.

 

Gorzej, jak nie ma się żadnej opcji. A to właśnie – według badania na panelu Ariadna – czeka aż 39 respondentów. Nie pojadą nigdzie, bo ich na wakacje nie stać. Prawie 40 proc. badanych nie pojedzie w tym roku nigdzie na wakacje. Dla porównania: tylko co szóstego Niemca nie stać na wakacyjny wyjazd.

 

Udostępnij artykuł: