Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Pobierz aplikację mobilną Ariadny! 🥳
Pobierz aplikację, aby dostawać powiadomienia o nowych ankietach bezpośrednio na swój telefon.

Pandemia COVID-19 w Polsce. Perspektywa psychologiczna

2021-04-08

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym raportem z badań psychologicznych nad konsekwencjami koronawirusa w Polsce.

W marcu 2020 roku, kiedy podano informację o pierwszym przypadku zakażenia wirusem SARS-COV-2 w Polsce na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego spontanicznie powstała grupa badawcza integrująca naukowców z różnych dziedzin psychologii, ekspertów z krajowych i zagranicznych instytucji naukowych. Rozpoczęte badania dotyczą psychologicznych aspektów i konsekwencji pandemii COVID-19 w kraju i na świecie. Po roku zbierania informacji i realizacji ponad 20 projektów badawczych opublikowano pierwsze rezultaty prac.

 

Autorzy uważają, że dla skutecznego poradzenia sobie z wyzwaniami pandemii COVID-19 kluczowe są odkrycia i wyniki badań naukowców. Nieprawdziwe teorie i informacje, tzw. fake newsy, są dużym zagrożeniem dla skutecznej walki z pandemią oraz radzenia sobie z jej skutkami. W związku z tym, bardzo ważne jest dla nas dzielenie się z innymi wiedzą płynącą z badań naukowych.

 

Cały artykuł >>>


 

Udostępnij artykuł: