Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Pobierz aplikację mobilną Ariadny! 🥳
Pobierz aplikację, aby dostawać powiadomienia o nowych ankietach bezpośrednio na swój telefon.

"Pomoc uchodźcom – jak nas zmienia?"

2022-06-10

Widać spadek zaangażowania Polaków w pomoc uchodźcom z 56 proc. w pierwszych tygodniach wojny do 47 proc. w ostatnich dwóch miesiącach. Tak wynika z najnowszego raportu Szlachetnej Paczki "Pomoc uchodźcom – jak nas zmienia?" – czytamy na stronie Wiadomosci.onet.pl.

Z badań zamieszczonych w Portalu Onet.pl wynika, że powodów jest kilka: zmęczenie tematem wojny – tak deklaruje prawie 50 proc. badanych, niższe poczucie bezpieczeństwa finansowego, na które wpływa poziom inflacji oraz wizja wydatków związanych z wakacjami. Mimo zmniejszającego się zaangażowania w pomoc 40 proc. badanych uważa, że wielka mobilizacja społeczna, której byliśmy uczestnikami i świadkami, ma szansę trwale zmienić postawy społeczne Polaków. W raporcie znajdziemy również próbę odpowiedzenia na pytanie: czy staniemy się bardziej empatyczni i otwarci na pomaganie potrzebującym?

 

 

Cały artykuł >>>


 

Udostępnij artykuł: