Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Pobierz aplikację mobilną Ariadny! 🥳
Pobierz aplikację, aby dostawać powiadomienia o nowych ankietach bezpośrednio na swój telefon.

Przestrzegaj zasad moralnych, albo znikaj z polityki.

2018-06-06

Sondaż WP

Dla polityków, którzy prowadzą się niemoralnie, nie ma miejsca w polityce – wynika z sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Badanie wykonano tuż po tym, gdy „Fakt” opisał domniemany romans posła Stanisława Pięty.

 

Według ankietowanych drugi argument - choć istotny z punktu wiedzenia bezpieczeństwa państwa - ma drugorzędne znaczenie. 55 proc. z nich uważa, że media powinny zajmować się prywatnym życiem polityków.

WP_pilkarze

Z sondażu wynika również, że według Polaków polityków powinny obowiązywać bardziej surowe standardy moralne niż innych obywateli. Tak uzanało 51 proc. badanych. Bardziej rygorystyczni pod tym względem okazali się wyborcy Platformy Obywatelskiej (67 proc.). Co ciekawe, z kolei wśród wyborców PiS, za surowszym traktowaniem polityków jest 41 proc. Zaledwie 3 proc. ankietowanych uznało, że politykom pod względem moralnym wolno więcej.

jh

Cały artykuł >>>

Zrzut ekranu 2018-04-18 o 15.07.43


Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 1-5 czerwca 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1084). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

 

Udostępnij artykuł: