Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Pobierz aplikację mobilną Ariadny! 🥳
Pobierz aplikację, aby dostawać powiadomienia o nowych ankietach bezpośrednio na swój telefon.

Sondaż: 13 proc. Polaków nie segreguje śmieci.

2020-07-24

W Polsce segregacja śmieci jest obowiązkowa. O tym, jak segregować odpady, mówi ustawa o odpadach i rozporządzenia Ministerstwa Środowiska. 13 proc. Polaków nie decyduje się jednak na segregację śmieci w swoich domach. Dlaczego?

Zdecydowana większość Polaków ocenia system segregacji śmieci w Polsce negatywnie. Aż 54 proc. pytanych twierdzi, że ten system się nie sprawdza. Optymistycznie do tego tematu podeszło 30 proc. osób, które uważają, że system sprawdza się dobrze. 16 proc. badanych nie ma zdania na ten temat.Mimo niezadowolenia z systemu segregacji śmieci w Polsce, aż 87 proc. badanych segreguje odpady, z czego 45 proc. osób przyznaje, że robi to zawsze. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku tych, którzy nie segregują śmieci w ogóle lub robią to rzadko, lub bardzo rzadko. Za tą opcją opowiedziało się aż 13 proc. pytanych. Badanie wykonano na zlecenie o2.pl na panelu Ariadna.Dlaczego aż 13 proc. Polaków nie segreguje śmieci? Zdaniem 36 proc. pytanych, do bardziej rygorystycznego segregowania śmieci i większych starań przykładanych do tego zadania, byłoby obniżenie stawki za wywóz śmieci.Co trzeci Polak nie do końca wierzy, że śmieci są poddawane recyklingowi. Co mogłoby zachęcić do segregowania śmieci? 26 proc. twierdzi, że do sumiennego segregowania odpadów zachęciłaby ich kaucja za opakowanie zwrotne. Resztę zmotywowałyby wyższe kary.

Udostępnij artykuł: