Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Sondaż: Ceny truskawek zwalają z nóg. Mało kto jest gotowy tyle płacić

2020-06-07

Truskawki, jabłka, a może banany? Pytamy Polaków o to, jakie owoce najczęściej kupują latem. I ile są skłonni zapłacić za kilogram.

 

Przełom wiosny i lata oznacza sezon na truskawki. I to właśnie te owoce Polacy kupują najczęściej – wynika z naszego badania przeprowadzonego na panelu Ariadna.

Truskawki jako najczęściej kupowane owoce wskazuje 44 proc. badanych.Dalej znalazły się jabłka (17 proc.), banany (11 proc.) i czereśnie (10 proc.).

 

Ceny truskawek zwalają z nóg. Opinia Polaków  W wyniku stosunkowo zimnego maja i epidemii koronawirusa, która sprawia, że brakuje rąk do pracy przy zbiorach, ceny truskawek w tym sezonie są wyjątkowo wysokie. Nawet teraz gdzieniegdzie za kilogram truskawek trzeba zapłacić 20 zł. Niedawno ceny były jeszcze wyższe.

 

Dla większości Polaków cena powyżej 20 zł jest zaporowa. Tylko 3 proc. badanych stwierdziło, że jest gotowych zapłacić za kilogram truskawek 21 zł i więcej.

 

 

Cały artykuł >>>


Nota metodologiczna: Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1063 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 29 maja - 2 czerwca 2020 roku.

 

Udostępnij artykuł: