Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Sondaż: Ile pieniędzy Polacy wrzucają do puszek Orkiestry?

2020-01-16

WOŚP zagrał już po raz dwudziesty ósmy, i dwudziesty ósmy raz Polacy otwierali swoje portfele, by pomóc Orkiestrze. 10 zł, 50 zł, czy może 100 zł i więcej? Zapytaliśmy, w jakiej wysokości datki przekazali w tym roku Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Ponad 1,1 miliarda złotych uzbierała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od początku swojego istnienia. Dziś jest już pewne, że do tej kwoty dołączy kolejne 115 mln zł - tyle udało się uzbierać tylko w trakcie finałowego dnia WOŚP. A to jeszcze nie wszystkie pieniądze, które trafią do Orkiestry. Rok temu w trakcie finałowego dnia udało się zebrać 92 mln zł. A to oznacza, że co roku przekazujemy na Orkiestrę coraz więcej.

 

Spytaliśmy Polaków, jaki jest ich stosunek do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzonej przez Jurka Owsiaka. Aż 76 proc. respondentów odpowiedziało, że jest on pozytywny. Tylko 13 proc. badanych negatywnie ocenia działalność WOŚP.

 

Na pytanie, "czy w tym roku zamierzasz przekazać lub przekazałeś datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy", 63 proc. badanych odpowiedziało "tak", a tylko 17 proc. "nie". Niezdecydowanych było 20 proc.

 

Chcieliśmy też sprawdzić, w jakiej wysokości datki Polacy zamierzają przekazać lub przekazali już w tym roku na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Okazuje się, że najwięcej osób daje Orkiestrze maksymalnie do 50 zł - 31 proc. przekazuje WOŚP do 10 zł, a od 11 zł do 50 zł - 38 proc. biorących udział w badaniu. Kwoty między 51 a 100 zł przekazuje jedynie 10 proc. badanych. A już powyżej 100 zł daje Orkiestrze tylko 5 proc. badanych.

 

 

Nota metodologiczna: Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1057 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.  Termin realizacji: 10 - 14 stycznia 2020 roku.Udostępnij artykuł: