Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Sondaż: Koniec z mięsem? Co myślą Polacy.

2023-02-27

Pomysł ograniczenia spożycia mięsa, czy kupowania mniej ubrań, by przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu, wywołał prawdziwą burzę. Jak wynika z badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna, bardzo duża część ankietowanych nie zamierza z niczego rezygnować.

Jak wynika z badania dla Wirtualnej Polski na Ogólnopolskim Panelu Badawczym Ariadna, pomysł ograniczenia konsumpcji nie wszystkim przypadł do gustu. Najwięcej wątpliwości budzi wizja ograniczenia jedzenia.

Na pytanie, "do których wytycznych mających na celu ograniczenie niekorzystnych zmian klimatu byłbyś skłonny się zastosować do 2030 roku", 27 proc. ankietowanych wybrało podróż samolotem maksymalnie 1 raz na 2 lata. Wśród wszystkich ograniczeń to właśnie te dotyczące podróżowania samolotem mają najwięcej zwolenników.

25 proc. respondentów stwierdziło, że jest w stanie kupować mniej ubrań - 8 sztuk na osobę w ciągu roku. Jeszcze mniej, bo 19 proc. badanych może ograniczyć spożycie mięsa do 16 kg na osobę rocznie.

 

 

Trudno nam natomiast ograniczyć posiadanie samochodów. Tutaj na maksymalnie 190 aut na 1000 osób zdecydowałoby się jedynie 16 proc. respondentów. Natomiast tylko 14 proc. badanych może jeść mniej nabiału - do 90 kg rocznie na osobę.

Jednak mimo tych deklaracji bardzo dużą część stanowią osoby, które nie zamierzają ograniczać żadnego z powyższych elementów życia. Tak odpowiedziało aż 45 proc. badanych.

 

Cały artykuł >>>


Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1070 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 18 - 19 lutego 2023 roku.

 

 

Udostępnij artykuł: