Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Sondaż: Polacy boją się iść do kina

2020-06-05

Kino, tak jak muzyka, łagodzi obyczaje. Wielu reżyserom wydawało się, że kiedy już świat powoli będzie wracał do normy, będziemy chcieli wrócić do kin, by znaleźć na dużym ekranie ukojenie. Ale czy przypadkiem branża filmowa nie myślała o tym zbyt życzeniowo? Sprawdziliśmy, jakie nastroje panują wśród Polaków.

Słynny reżyser Christopher Nolan ("Incepcja", "Mroczny Rycerz", "Dunkierka", "Interstellar") w marcu 2020 apelował na łamach Washington Post o to, aby utrzymać za wszelką cenę kina przy życiu. Nazwał je "kluczowym aspektem życia społecznego" i podkreślił, że gdy sytuacja z pandemią się uspokoi, to będziemy bardzo ich potrzebować.

 

Czy jednak słowa Nolana znajdują odzwierciedlenie w polskiej rzeczywistości? Redakcja Gadżetomanii w tym celu zleciła badanie panelowi Ariadna, który wykonał je metodą CAWI.

 

 

Cały artykuł >>>


Nota metodologiczna: Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1084 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 8- 11 maja 2020 roku.
Udostępnij artykuł: