Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Świąteczne zakupy. Polacy będą oszczędzać

2020-12-02

Spytaliśmy Polaków, jak planują gospodarować budżetem przeznaczonym na prezenty. Okazało się, że tylko kilka procent z nas zamierza wydać na prezenty więcej pieniędzy niż w 2019 roku. Dla większości tegoroczne Boże Narodzenie będzie wiązało się z oszczędzaniem na podarunkach.

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą wyglądały inaczej niż w poprzednich latach. Ze względu na epidemię koronawirusa Polacy nie mogą ugościć na Wigilii więcej osób, niż zakłada wyznaczony przez rząd limit. Czy to się przekłada na planowane wydatki?


W naszym badaniu, które przeprowadziliśmy na panelu Ariadna, 47 proc. Polaków zadeklarowało, że zamierza wydać na prezenty tyle samo pieniędzy, co rok wcześniej. Z kolei 44 proc. zapowiada, że przeznaczy na organizację świąt mniej pieniędzy niż w 2019 roku.

 

 

Ponad połowa, bo 56 proc. respondentów, planuje kupić mniej drogich prezentów niż rok temu. 38 proc. zamierza postąpić tak, jak w trakcie ubiegłych świąt, a zaledwie 6 proc. deklaruje chęć nabycia większej liczby kosztownych podarunków.

 

 

Cały artykuł >>>


Nota metodologiczna: Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1079 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 27 - 30 marca 2020 roku. 

Udostępnij artykuł: