Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję

Szkoły w czasie pandemii koronawirusa. Surowa ocena rodziców.

2020-09-21

Koronawirus w wielu szkołach stał się faktem. Dzieci wróciły do domów i kontynuują naukę w trybie zdalnym. Niektóre szkoły zdecydowały się na naukę hybrydową. Pojawił się pomysł skrócenia lekcji do 30 minut. O to, co na ten temat sądzą rodzice uczniów, zapytaliśmy za pośrednictwem panelu Ariadna.

Powrót dzieci do szkół w trakcie pandemii był pełen wątpliwości i stresu. Już po pierwszym dniu pojawiły się niepokojące sygnały z niektórych placówek i pierwsze przypadki powrotu do zdalnej nauki. Ministerstwo Edukacji jednak uspokaja, że odsetek klas, gdzie pojawiły się problemy, jest znikomy.Według najnowszego raportu MEN 99,62 proc., czyli 48 298 przedszkoli, szkół i placówek pracuje w trybie stacjonarnym, 54 w trybie zdalnym, a 133 w trybie mieszanym.
Koronawirus w szkole.O to, co na temat organizacji nauki w szkole sądzą rodzice uczniów, zapytaliśmy za pośrednictwem panelu Ariadna. Jedno z pytań dotyczyło nauczania w trybie hybrydowym. Okazuje się, że zdania są mocno podzielone.

 

40 proc. badanych Polaków uważa, że prowadzenie lekcji częściowo w szkole, a częściowo zdalnie jest dziwnym rozwiązaniem, które utrudni naukę. Jednak niewiele mniej osób, bo 37 proc. twierdzi, że to świetny pomysł na czas epidemii. Spora grupa respondentów (23 proc.) nie ma zdania na ten temat.Gdy to samo pytanie zadaliśmy jedynie rodzicom dzieci w wieku szkolnym, znacznie mniej osób (15 proc.) nie miało opinii na ten temat. Nieco większa była też różnica w odpowiedziach. 45 proc. badanych wskazało, że rozwiązanie hybrydowe utrudni naukę, a 40 proc., że jest świetne na czas epidemii.

 

 

Cały artykuł >>>


Nota metodologiczna: Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1055 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 11 - 14 września 2020 roku.

 

Udostępnij artykuł: